Your browser does not support JavaScript!
Bijeenkomst van lotgenoten die kampen met depressie
  Welkom Gast, meld je snel aan! Maak Account    Log In   

 

Bijwerkingen Escitalopram


#1

Hi iedereen,

Na jarenlang door een aanéénschakeling van depressies en paniekaanvallen te gaan, heb ik uiteindelijk toch bij mijn huisarts aan de alarmbel getrokken.
Hij schreef me Escitalopram 10mg voor. Hij stelde me gerust dat het absoluut niet verslavend was, en dat ik ten allen tijde zou kunnen stoppen. Maar ik had toch graag wat bevindingen gehoord van mensen die hier ervaring mee hebben.

1. Is het echt zo dat je van Escitalopram heftig bij komt in gewicht? Ik weet ook dat dit enorm banaal is tegenover mijn mentale gezondheid, maar het brein van iemand met een eetstoornis en laag zelfbeeld zou hier wel eens een drama van kunnen maken. En ik probeer net aan die vicieuze cirkel te ontsnappen..

2. Kan je echt ten allen tijde stoppen? Of kan ik dit best afbouwen? Hebben jullie dit ook opgebouwd bij de eerste inname van het medicijn?

Bedankt alvast om ook jullie ervaringen te delen. Het is de eerste keer dat ik met zoiets naar buiten kom.
Groetjes.
Antwoord

#2

(16-07-2018, 00:31)Mika schreef: 1. Is het echt zo dat je van Escitalopram heftig bij komt in gewicht? Ik weet ook dat dit enorm banaal is tegenover mijn mentale gezondheid, maar het brein van iemand met een eetstoornis en laag zelfbeeld zou hier wel eens een drama van kunnen maken. En ik probeer net aan die vicieuze cirkel te ontsnappen..

2. Kan je echt ten allen tijde stoppen? Of kan ik dit best afbouwen? Hebben jullie dit ook opgebouwd bij de eerste inname van het medicijn?

Hoi Mika,


Welkom hier op dit forum.

De werking van medicijnen is praktisch niet te vergelijken; iedereen reageert er op zijn eigen manier op. Dus ja, je kan aankomen in gewicht, maar dat geldt niet voor iedereen. Helaas moet je daar proefondervindelijk achter komen.

Wat wel voor iedereen geldt: je kan te allen tijde stoppen onder begeleiding van je arts. Je hoeft dus niet zelf te gaan dokteren, sterker nog: je moet dat nooit doen. Vraag het je arts en hij zal je begeleiden bij de afbouw, net als hij dat doet bij de opbouw.

groet,
Ray
Antwoord



Lijst met mogelijk verwante topics
13-10-2018, 23:49
Laatste bericht: Ray
  Trazodone en escitalopram Started by kat1989
3 Replies - 784 Views
16-12-2017, 12:40
Laatste bericht: Bert
  sipralexa/escitalopram Started by Skanul
1 Replies - 568 Views
22-07-2017, 16:56
Laatste bericht: janwillem



Gebruikers die dit topic lezen:
1 gast(en)