Your browser does not support JavaScript!
Bijeenkomst van lotgenoten die kampen met depressie
  Welkom Gast, meld je snel aan! Maak Account    Log In   

 

Medicatie?


#1
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 08-09-2021, 14:48 door Dwang71. Edit Reason: toevoeging )

Ik ben Hans, rond de 50 en had vroeger ooit last van sociale angst/pleinvrees.

Rond 1993 ben ik op anafranil gezet.75 mg per dag. door het stappen en daarnaast lange werkuren en daardoor het steeds bijna om de dag vergeten van innemen en ik dan toch al omgerekend rond de 37,5 uitkwam ben ik op die manier op 37,5 terecht gekomen. rond 2005 afgebouw naar 25 mg. En daarna doorgezet naar 10 mg. Hier heb ik jaren perfect op gefunctioneerd. Zo goed dat ik dacht het wel zelf te kunnen.
Ik ben in 2019 begonnen met taperen. Tot aan eind mei dit jaar toe. Toen ik op ongeveer 2mg zat kwam de melding "dosis (10 mg sandoz) niet meer leverbaar, u krijgt 25mg van een ander merk(mylan)".

Toen brak de hel los. Ik merkte al dat ik ocd begon te krijgen ( ooit in mijn vroege jeugd tijdje gehad) dus wilde langzaam omhoog en begon hier ook mee, ongeveer 4mg en dan langzaam omhoog. Na een dag of 4 á 5 kreeg ik de nieuwe dosis. Heel fijn want ik was twee jaar lang met chirurgische precisie aan het snijden geweest. Zie dan maar dezelfde dosis voor elkaar te snijden op een andere pil en dosis. Met een microweegschaal en een hoop omgerekend te hebben om op 4mg uit te komen dus verder met het nieuwe merk.
Na drie dagen had ik een fluit in mijn hoofd, niet normaal. Ik heb drie dagen op de bank gelegen met een koptelefoon en besloot toen te stoppen ik was immers al zolang aan het taperen geweest en zo laag uitgekomen.

Na een week gestopt te zijn kreeg ik snijdende, scherpe, en ook pulserende tinnitus in mijn hoofd die kwam en ging. en een elektrisch gezoem rondom mijn hoofd. Na een maand zwakte dit af. Nu heb ik nog een suis rondom en af en toe een dof gevoel in het r-oor met een bovenin mijn hoofd.

Probleem is nu dat ik al zolang verder ben en ik me echt heel slecht voel. Veel spanningen en druk in het hoofd, extreme dwang, angstgevoelens maar geen angst als ik ergens heen moet, derealisatie, Brandende ledematen, enz. Alles wijzend op het discontinuation syndrome.

Nu heb ik al een recept liggen voor citalpram, beginnen met 1mg? maar ik durf niet. Veel te bang dat de tinnitus terugkomt. Na die ervaring ligt elk medicijn onder een vergrootglas. Ook heb ik het idee in mijn hoofd gehad om de anafranil vloeibaar te maken en dan te beginnen met een druppel. Van alle verzin je, maar ik kom er niet uit. Maar dit zoals ik me nu voel is niet leuk meer. En mijn gezin lijdt er ook ernstig onder. Of kon het de samenwerking met de andere medicatie zijn, tramadol, die ook als een ssri/ssni werkt, de esomeprazol die erom bekend staat…. Ik weet het niet.

Iemand die zoiets meegemaakt heeft en toch weer begonnen is al dan niet met een ander medicijn? Ik zou graag je ervaringen horen.
Antwoord

#2
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 08-09-2021, 18:16 door Mabel.)

Hoi D, 

Er zijn 3 opties:
- Doorzetten,. 

- stabiel proberen te worden op 10  clomipramine.

- citalopram laten inwerken .

In alle gevallen is de uitkomst onzeker. 
Zelf raakte ik dankzij afbouwpogingen nog verder van huis en eindigde ik met zwaardere medicatie , die ik dan ook weer afbouwde tot acceptabel. 
Het blijft n hoop gekloot . Denk dat ik zelf voor de tweede optie zou gaan. 

Ik heb het destijds op maat laten maken door de apotheker,  die kan dat ook  op 4 mg of wat anders,  als je dat wenst , en je bent  van het gesnij af . Koste wel geld en niet vergoed.  Soms zijn vloeibare versie ook gewoon verkrijgbaar. 

Maar ook met een goed onderbouwd en heel veilig afbouwplan is het me niet gelukt.

Ik wens je veel sterkte,  

Mabel
Antwoord

#3

Dank voor je antwoord.

Ik zou zo terug gaan naar de medicatie, echter ben ik zooooo bang dat die ernstige tinnitus weer terugkomt. Dat was gewoon niet te doen. Vandaar mijn vraag hier of er mensen ervaring mee hebben.

Zit maar te piekeren wat ik moet doen, en dat werkt ook niet echt mee. Ook dat de tinnitus die ik nu nog heb per uur verschilt maakt ook dat ik het als heel kwetsbaar beschouw en blijf twijfelen of ik wat moet gaan innemen.
 
Ik lees zoveel verhalen van mensen die verschillende medicatie proberen, heeft niemand dan met een zelfde probleem gezeten? Ik weet echt niet wat ik moet doen.
Antwoord

#4

Hoi D, 

Ik heb weleens gelezen over tinitus  en AD , maar niet heel vaak.  Google eens er op. Heb je nog een psychiater om mee te overleggen?  Is er n belangenvereniging voor tinnitespatiënten? Kijk eens rond , steek je licht op.  Ik denk niet dat je de enige bent. 

Sterkte!
Antwoord

#5

(08-09-2021, 14:36)Dwang71 schreef: Ik ben Hans, rond de 50 en had vroeger ooit last van sociale angst/pleinvrees.

Rond 1993 ben ik op anafranil gezet.75 mg per dag. door het stappen en daarnaast lange werkuren en daardoor het steeds bijna om de dag vergeten van innemen en ik dan toch al omgerekend rond de 37,5 uitkwam ben ik op die manier op 37,5 terecht gekomen. rond 2005 afgebouw naar 25 mg. En daarna doorgezet naar 10 mg. Hier heb ik jaren perfect op gefunctioneerd. Zo goed dat ik dacht het wel zelf te kunnen.
Ik ben in 2019 begonnen met taperen. Tot aan eind mei dit jaar toe. Toen ik op ongeveer 2mg zat kwam de melding "dosis (10 mg sandoz) niet meer leverbaar, u krijgt 25mg van een ander merk(mylan)".

Toen brak de hel los. Ik merkte al dat ik ocd begon te krijgen ( ooit in mijn vroege jeugd tijdje gehad) dus wilde langzaam omhoog en begon hier ook mee, ongeveer 4mg en dan langzaam omhoog. Na een dag of 4 á 5 kreeg ik de nieuwe dosis. Heel fijn want ik was twee jaar lang met chirurgische precisie aan het snijden geweest. Zie dan maar dezelfde dosis voor elkaar te snijden op een andere pil en dosis. Met een microweegschaal en een hoop omgerekend te hebben om op 4mg uit te komen dus verder met het nieuwe merk.
Na drie dagen had ik een fluit in mijn hoofd, niet normaal. Ik heb drie dagen op de bank gelegen met een koptelefoon en besloot toen te stoppen ik was immers al zolang aan het taperen geweest en zo laag uitgekomen.

Na een week gestopt te zijn kreeg ik snijdende, scherpe, en ook pulserende tinnitus in mijn hoofd die kwam en ging. en een elektrisch gezoem rondom mijn hoofd. Na een maand zwakte dit af. Nu heb ik nog een suis rondom en af en toe een dof gevoel in het r-oor met een bovenin mijn hoofd.

Probleem is nu dat ik al zolang verder ben en ik me echt heel slecht voel. Veel spanningen en druk in het hoofd, extreme dwang, angstgevoelens maar geen angst als ik ergens heen moet, derealisatie, Brandende ledematen, enz. Alles wijzend op het discontinuation syndrome.

Nu heb ik al een recept liggen voor citalpram, beginnen met 1mg? maar ik durf niet. Veel te bang dat de tinnitus terugkomt. Na die ervaring ligt elk medicijn onder een vergrootglas. Ook heb ik het idee in mijn hoofd gehad om de anafranil vloeibaar te maken en dan te beginnen met een druppel. Van alle verzin je, maar ik kom er niet uit. Maar dit zoals ik me nu voel is niet leuk meer. En mijn gezin lijdt er ook ernstig onder. Of kon het de samenwerking met de andere medicatie zijn, tramadol, die ook als een ssri/ssni werkt, de esomeprazol die erom bekend staat…. Ik weet het niet.

Iemand die zoiets meegemaakt heeft en toch weer begonnen is al dan niet met een ander medicijn? Ik zou graag je ervaringen horen.

Hoi Hans,

Wat een gepuzzel is het he, met die medicatie. Ik heb jouw leeftijd en heb dezelfde klachten.  Ben in 1996 begonnen met medicatie. Anafranil zou het het meest effectief zijn zei de psych toen, maar in mijn geval gaf dat extra risico op een bepaalde bijwerking. Ben toen met Seroxat begonnen. Nu zit ik op lage dosis Lexapro en heb Mirtazipine voor het slapen. Dat laatste middel ben ik nu aan het afbouwen door met een nagelvijl er steeds wat af te halen. In de tussenliggende jaren alle SSRI's en sommige SRNI's gehad. TCA's nooit aan begonnen. Ik heb ook gemerkt dat bepaalde medicatie tinitus geven. Ik heb het nu ook, maar gelukkig niet zo erg. Het lijkt me dat als je tinitus krijgt en dat loopt samen met de start van een nieuw medicijn dat je er vanuit kunt gaan dan stoppen met dan middel dan ook zal zorgen voor het verdwijnen de tinitus.
Heb je geen goeie psychiater waarmee je kunt brainstormen over je medicatie? Die heb ik gelukkig wel altijd gehad.

Groet, J@n
Antwoord



Lijst met mogelijk verwante topics
  Verandering medicatie Started by Rob 1970
0 Replies - 141 Views
14-03-2021, 14:50
Laatste bericht: Rob 1970
  Gestopt met medicatie. Started by Pluk
10 Replies - 2,724 Views
09-06-2018, 17:12
Laatste bericht: Pluk



Gebruikers die dit topic lezen:
1 gast(en)